Soustředili jsme se a poprvé zažili slunečné počasí na Klínovci?

IMG_5029Že nám začínají být české kopce malé dokazuje to, že jsme se jako každý rok vypravili naIMG_5014 týdenní soustředění do oblíbeného italského střediska v Reinswaldu. Prvních pár dní nám hrálo všechno do karet, sluníčkové počasí a skvělý sníh jsme si nemohli vynachválit, ale jak se říká v jednom úsloví – „když se daří, tak se daří“.  Azurovou oblohu zakryly husté mraky a to tak, že nebylo vidět na 5 metrů a celou partu smetla nepříjemné střevní chřipka. Jen pár nejsilnějších neskončilo na lůžku a IMG_4987tak IMG_4984jsme Itálii opouštěli s lehce zkaženou náladou.

 

 

IMG_4983

 

 

Přišel čas prověřit, jak moc nám soustředění pomohlo.

4.2. nás v našem „zamilovaném“ areálu na Klínovci čekal obří slalom a k našemu překvapení i slunečné počasí. Trať ale nebyla vůbec jednoduchá. Na úzké a prudké sjezdovce se hodně vypadávalo a některé pády vypadaly opravdu bolestivě…výlety do lesů mezi stromy pak ještě hůře.

Bohužel výsledky dětských kategorií nejsou nikde zveřejněny, ale naši nejmenší se prali jako tygři. Kryštof Minárik předved parádní jízdy a vyjel si v GS  1.místo, dalším místo na bedně zajistil Lukyn Smažák, který byl 3.

V kategorii rookies to měli chlapci velmi jednoduché, na startu se objevili jen 2 a tak je organizátoři nechali jet kvalifikaci společně s děvčaty. Nebylo tedy žádné překvapení, že si Šimon Choleva odnesl 1. místo. Z holek se nejlépe umístila Zuza Kolesová, která dojela 4.

Junioři to opět neměli jednoduché a na náročné trati stáli proti opravdu těžkým soupeřům z Rakouska, Švýcarska, Itálie, Slovinska, Ukrajiny, Německa a Polska. Děvčata navíc byla opět spojena s ženskou kategorií a tak jsme si opět připomněli, jak se jezdí ve světě. Z juniorů nám nejlíp zajel Zbyňa Žák, který byl 13. V kategorii Ladies si postup do 16 vybojovala Klára Skřipská. Souboj o postup do 8 se jí ale nepovedl a tak jí toto místění zůstalo. V mužích nám Petr Choleva ukázal, jak se má jezdit a v neuvěřitelné konkurenci si na pódiu vyzvedl 3. místo.

IMG_5098

CELKOVĚ:

KIDS:
1. – Kryštof Minárik
3. – Lukáš Smažák

ROOKIES LADIES:
4. – Zuzana Kolesová
5. – Barbora Keclíková
8. – Adéla Keclíková
12. – Kristýna Skřipská

ROOKIES MEN:
1. – Šimon Choleva

JUNIOR MEN:
13. – Zbyněk Žák
15. – Jakub Keclík
16. – Kryštof Choleva

IMG_5092

 LADIES:
16. – Klára Skřipská
22. – Adéla Kolesová
27. – Klára Neubertová

MEN:
3. – Petr Choleva
12. – Jiří Keclík

Únava po nemoci byla znát a bohužel se projevila i v nedělním slalomu. Trať nebyla jednoduchá a ke konci hodně rozbitá. Naši od-chovanci se ale snažili, jak to šlo.

CELKOVĚ:

KIDS:
2. – Kryštof Minárik
4. – Lukáš Smažák

ROOKIES LADIES:
4. – Kolesová Zuzana
6. – Keclíková Barbora
7. – Keclíková Adéla

ROOKIES MEN:
1. – Šimon Choleva

JUNIOR MEN:
14. – Kryštof Choleva
17. – Zbyněk Žák

VÝSLEDKY: http://zavody.czech-ski.com/event/details/9903?returnUrl=%2Fevent%2Flist%3Ffilter.departmentid%3D2

 

This entry was posted in Akce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *