Rogla – první Evropský pohár 20. – 21. 3. 2018

…tak a je to tady, Evropský pohár, další meta překonána a zbývá „jen“ svěťák, EYOF, univerziáda, mistrovství světa a olympoška.

Je 19. března a auto plné juniorů vydalo na cestu do vzdáleného Slovinska. Po příjezdu nás uvítal velmi příjemný lyžařský areál a hlavně hromada sněhu. Ubytování proběhlo hladce a po team meetingu přišla večeře (pro někoho i trojitá) hodná opravdových závodníků – labužníků.
Následující den, tedy 21. ledna nás čekal paralelní obří slalom, ve kterém srovnávali síly ženy, muži, juniorky a junioři národností z několika kontinentů. Vše probíhalo hladce, počasí nám přálo a na startu šla sice lehce cítit nervozita, ale v cíli převládaly úsměvy. Umístění bylo vcelku slušné, na to, s kým jsme síly srovnávali. Večeře nám ten den snad byla tou nejlepší odměnou, protože opět byla vynikající. Jde poznat, že si tento resort na kvalitě a výběru potrpí.
V neděli 21. ledna závod pokračoval, i když to chvíli vypadalo, že kvůli povětrnostním podmínkám bude zrušen…bo vítr a děsná kosa. Oproti závodům v Česku se lišil tím, že to byl opět paralelní obří slalom, tudíž byl dva dny po sobě. Opět jsme předvedli velmi solidní výsledky.

Celkově tedy tyto dva dny hodnotíme jako moc dobré a určitě to stálo za to! Potkávali jsme ženy a muže, které jsme mohli spatřit v televizi při vysílání olympijských her, na vlastní oči jsme mnohokrát viděli napínavé souboje, ve kterých rozhodovaly setiny, také jsme zjistili, že je toho stále mnoho, co zlepšovat. Naši snowboardovou techniku a někteří n rovněž tak angličtinu, abychom si příště, ( pokud ňáké příště bude, ale věříme, že jo) mohli ještě více popovídat s našimi vzory na vleku.

Foto: KLIK
Výsledky: KLIK

This entry was posted in Akce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *