Pec pod Sněžkou: 7. – 8. 1. 2018 – první závody ČP.

Už je to tady! Sezóna 2017/18 oficiálně zahájena i na českých kopcích. Před Vánoci byli naši borci načerpat chuť na Český pohár v rakouském Hausu a v kombinaci se spoustou vánočních tréninků jsme do nového roku vykročili správnou nohou.
Naší základnou se tedy opět stala naše oblíbená Pražská bouda v Peci pod Sněžkou.  A že nám skvělé jídlo dodalo sílu se ukázalo hned následující den, kdy nás čekal již tradičně obří slalom. Naši rideři se jej snažili natrénovat jak jen to šlo – během podzimních soustředění na ledovcích a v rámci možností i na českých kopcích.

IMG_2606

Tato disciplína nám ani tentokrát nedala nic zadarmo.  Na FISové závody opět zavítali i závodníci z Polska, Ukrajiny, Lotyšska, Slovinska a dokonce si k nám přijel zazávodit  i borec ze Zimbabwe. Konkurence na startu byla opravdu tvrdá a počasí na obtížnosti neubralo. Sníh byl opravdu velmi měkký a už během první kvalifikační jízdy se vytvořily díry a velká koryta. Čím blíž byly finálové jízdy, tím víc bylo projetí tratě „o hubu“ – a to doslova. Jeleni se ale koryt nezalekli, vždyť tohle máme přece natrénované, a i když na startu velmi chyběla mentální podpora trenéra Bedřicha, zajeli, co se dalo.
A že máme skvělé ridery i v dětských kategoriích dokázaly potvrdit dvojčata Keclíkovic, z nichž si Áďa dojela pro zlato a Barča pro bramborovou medaili. Formu opět potvrdil Šimon Choleva, který byl v kategorii Rookies men opět nepřemožitelný. „Blejsknul“ se i další nasazený v této kategorii, který si odnesl  4.místo. V juniorkách se holky nenechaly zastrašit a skoro všechny, až na Adel, která jim po zranění kolene fandila z cíle, se všechny probojovaly do finálové 16 a všechny předvedly skvělé jízdy. Nejlépe dojela Klára Skřipská a to na nádherném 7. Místě jako nejlepší Češka v této kategorii. V juniorech se nejlépe umístil Zbyněk Žák a to na neméně skvělém 8. Místě. V mužích pak Petr Choleva zakončuje první desítku.

PGS:

KIDS LADIES:
1. – Adéla Keclíková
4. – Barbora Keclíková

26001369_1787183491294615_6687920364039441590_n

ROOKIES MEN:
1. – Šimon Choleva
4. – Adam Krupa

ROOKIES LADIES:
8. – Kristýna Skřipská

JUNIOR LADIES:
7. – Klára Skřipská
15. – Klára Neubertová
16. – Zuzana Kolesová
17. – Adéla Kolesová

JUNIOR MEN:
8. – Zbyněk Žák
10. – Kryštof Choleva
14. – Jakub Keclík

MEN:
10. – Petr Choleva
19. – Jiří Keclík sen.
20. – Jan Skřipský

Nedělní počasí nebylo o moc  lepší, sníh byl ještě těžší a slalomová trať se, díky umístění, protáhla až na 30 branek. Navíc došlo ke spojení kategorií Ladies + Junior Ladies, takže naše holky musely nabrousit hrany zase o trochu víc a pořádně zabojovat.  Vyzdvihnout opět musíme Kláru Skřipskou, která se po kvalifikaci dostala do pavouka na posledním, tedy 16. místě. Znamenalo to tedy, že o další postup musela jet se soupeřkou, která po kvalifikaci skončila na prvním místě. Po napínavé jízdě ji Klára předjela a zajela snad ne

IMG_2698poslední životní jízdu, která jí nakonec  přinesla 8.místo. Medaile si opět odvezla Áďa Keclíková , Šimon Choleva, bramboru Barča Keclíková, Adam Krupa a v nejmladší kategorii Lukáš Smažák. Zbyňďa Žák so taky polepšil a dojel 7.

PSL:

MINIKIDS MEN:
3. – Lukáš Smažák

KIDS LADIES:
1. – Adéla Keclíková
4. – Barbora Keclíková

ROOKIES LADIES:
11. – Kristýna Skřipská

ROOKIES MEN:
1. – Šimon Choleva
4. – Adam Krupa

LADIES + JUN:
8. – Klára Skřipská
26. – Zuzana Kolesová
32. – Klára Neubertová

JUNIOR MEN:
7. – Zbyněk Žák
11. – Kryštof Choleva
13. – Jakub Keclík

MEN:
13. – Petr Choleva
18. – Jiří Keclík sn.
19. – Jan Skřipský
IMG_2617

výsledky

This entry was posted in Akce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *