Dolní Morava – první závody Českého poháru

15941290_10154852738428077_5633260582662422161_n První závody v novém roce a pro spoustu našich mladých i starších závodníků první závody nové sezóny.

Po Vánocích, které jsme strávili každodenními tréninky, jsme se už nemohli dočkat, až předvedeme osobní progress a až ukážeme, že jsou Jeleni zpátky ve hře.

Dolní Morava nás přivítala skvělými sněhovými podmínkami a krásnými -20°C.

A jako bychom v prvním dni zamrzli i my.15826516_10210960047693677_9114250617500057451_n

7.1. na nás čekal obří slalom, který pro nás bohužel nedopadl nejlíp. Hodně se padalo a zima byla opravdu nepříjemná.

Jediným velkým úspěchem byl Kypan, který si v kategorii Kids vyjel zlato. Bramborovou medaili si potom odnesli Lukin Smažák, taky v kategorii Kids a Šimon Choleva a Zuzka Kolesová v Kategorii Rookies.

Juniorky i junioři se museli potýkat s velkým počtem závodníků na startu, kde do Česka dorazily výpravy z Polska, Rakouska, Ukrajiny, Lotyšska, SlovinskIMG_4605a, Turecka a Gruzie, ale i se spojením juniorů a dospělých do jedné kategorie. Bohužel, věk a zkušenosti ostatních soutěžících se ukázaly plusovými body a tak se nejlépe umístila Klárka Skřipská na 17.místě.

První den moc ovoce nepřinesl, ale zmrzlý úsměv nám zůstal na tváři i přes to, že se nedařilo.

Keclík Jakub – 48. místo

V neděli se teplota zvedla o pět stupňů nahoru a jakoby to bylo přesně to, co jsme potřebovali, abychom začali podávat nějaké výkony. Prudké oteplení způsobilo, že někteří naši borci sundali na startu bundy a závod jeli v nových teamových mikinách od našeho partnera Meatfly (https://www.meatfly.cz/). Na startu panovala příjemná atmosféra a slunečné počasí všechny povzbuzovalo.

Největší úspěch opět předvedl Kypan, který si ve finálovém souboji s českým závodníkem Ondřejem Tulachem vybojoval první místo. Nezklamala ani naš15940618_10210960046853656_6176378703863764952_ne druhá vycházející hvězda, Šimon Choleva, který si v kategorii Rookies Men rovněž vyjel zlato. Úspěchem bylo také 5. místo v juniorské kategorii, které získala Adel Kolesová. Trať nám sedla, počasí bylo krásné a domů jsem odjížděli s příjemným pocitem, že jsme obstáli i v mezinárodní konkurenci.

PSL: 8.1.2017