Olympiáda dětí a mládeže 2018

Od 28. ledna do 2. února se konala Olympiáda dětí a mládeže v Pardubickém kraji. Těchto závodů se po nominaci zúčastnili za Moravskoslezský kraj tito borci a frajerky:

Za starší kluky Šimon Choleva z Lítacího jelena a Bruno Tatarko (specializující se na snowboardcross, člen týmu Snow rockets). Za starší holky Zuzana Kolesová z Lítacího jelena a Veronika Horáčková (taktéž snowboardcrossařka z týmu Snow beasts). Za mladší kluky Adam Krupa z Lítacího jelena a Tobias Bogdalík reprezentující jinak Černé tygry Svinov. Mladší holky reprezentovaly Áďa a Barča Keclíkovi obě z Lítacího jelena.

Do areálu Dolní Morava jsme však zavítali o dva dny dříve, abychom ještě trochu potrénovali a „doladili formu“. Trenink probíhal ve skiareálu Větrný Vrch. Kde se také jel pondělní paralelní obří slalom. V této disciplíně jsme obsadili krásná umístění, konkrétněji Šimon Choleva místo první a hned za ním na místě druhém Bruno Tatarko, Zuzana Kolesová na místě třetím. Adam Krupa si vyjel stříbrnou medaili. Adélka Keclíková domů přivezla z této disciplíny medaili bronzovou.

Středeční dopoledne patřilo závodům v disciplíně slopestyle. Zde získal stříbrnou medaili Bruno a taky k velkému překvapení Adélka Keclíková, taktéž na místě druhém. Odpoledne patřilo snowboardcrossovým tréninkům.

Ve čtvrtek se jel cross, který se z důvodů nedostatku sněhu přesunul z „Větráku“ do nedalekého areálu, nacházejícího se téměř coby kamenem dohodil. V této disciplíně vybojoval Bruno zlatou medaili a Šimon obsadil krásné třetí místo.

zodm2018

Celkově byl snowboarding velkým přínosem bodů do celkového umístění Moravskoslezského kraje, který obsadil v součtu všech bodů ze všech ostatních sportů a disciplín páté místo. Co je ale skvělé, že po minulém vítězství v roce 2016 mezi snowboardovými týmy, kdy holky i kluci byli druzí se toto umístění podařilo ještě vylepšit. Kluci byli první a holky těsně druhé a obhajoba celkového vítězství.

Přehled počtu medailí: ZODM 2014 – 4 medaile (4 členné družstvo a dvě disciplíny), ZODM 2016 – 6 medailí (4 členné družstvo – 3 disciplíny) a ZODM 2018 – 9 medailí (8 členné družstvo – 3 disciplíny).

This entry was posted in Akce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *